Jak vyrobit adventní kalendář? Tipy a inspirace

Milujete Advent a neumíte si předvánoční období představit bez adventního kalendáře? Zkuste letos klasický kupovaný kalendář plný sladkostí nahradit vlastnoručně vyrobeným. V následujících řádcích pro vás máme tipy na výrobu domácích adventních kalendářů různé obtížnosti, díky kterým si zkrátíte čekání na Štědrý den.

Papírové obálky

Pokud nepatříte mezi zručné jedince, asi nejsnazší variantou bude adventní kalendář z papírových obálek. Náročnost jeho výroby závisí čistě na vás – pokud chcete ušetřit čas i námahu, jednoduše kupte dvacet čtyři ozdobných obálek odpovídající velikosti dárečků, které se chystáte ukrýt dovnitř. 

Adventni Kalendar Z Obalek

Šikovnější výtvarníci se mohou pustit do zdobení obálek sami. Fantazii se meze skutečně nekladou – kromě barviček můžete obálky vyzdobit flitry, samolepkami či nejrůznějšími výstřižky. Následně pověste obálky pomocí malých kolíčků na natažený provázek, případně je nalepte na podklad z tvrdé lepenky, kterou můžete podobně jako obálky vyzdobit vánočními motivy.

Papírové krabičky

Podobně snadnou alternativou jsou papírové krabičky. I v tomto případě se jejich velikost odvíjí od dárečků či sladkostí, které chcete umístit dovnitř. Pokud jste se rozhodně pouze pro drobnosti, vystačíte si s krabičkami od zápalek; na větší dárky a hračky budou vhodnější krabičky od čaje, které můžete shromažďovat v průběhu roku. 

Adventni Kalendar Z Krabicek

Jestliže si na zdobení barevnými či krepovými papíry netroufáte, jednoduše zakupte v papírnictví již ozdobené dárkové krabičky, které vám díky kvalitnímu provedení vydrží po mnoho let. 

Papírové taštičky

Adventni Kalendar Z Papirovych Tasek

V papírnictví můžete také pořídit krásné dárkové taštičky, které jsou na adventní překvapení jako stvořená. Kreativní jedinci však určitě nebudou mít problém sestavit vlastní taštičku, na kterou je potřeba pouze ozdobný papír, lepidlo a nůžky

Papírové roličky

Chcete, aby byl váš adventní kalendář nejen originální, ale také ekologický? Pak během roku schovávejte papírové ruličky od toaletního papíru či kuchyňských papírových utěrek. Následně je stačí buď přelepit kolečkem ozdobného nebo dárkového papíru, či z nich promáčknutím okrajů vytvořit efektní balíčky. Zdobení opět záleží na vás – minimalisté si vystačí s pěknou stužkou a výtvarníci se mohou pustit do řádění s barvami.

Nafukovací balonky

Pokud máte doma větší děti, které nevyděsí prasknutí balónku, zkuste je letos překvapit opravdu netradičním adventním kalendářem. Jednoduše nakupte dvacet čtyři nafukovacích balónků – barvy záleží čistě na vás – naplňte je dárečky, nafoukněte a popište čísly. Pro odhalení předmětu, který se ukrývá uvnitř, stačí balonek prasknout pomocí špendlíku. A pokud chcete, aby bylo „otevírání“ adventních balonků obzvlášť efektivní, přidejte hrst barevných konfet!

Látkové sáčky

Adventni Kalendar Z Latkovych Pytliku

Leží vám doma nepotřebné odstřižky látek či stará trička? Pak se pusťte do výroby látkových sáčků. Nebojte, není třeba vládnou jehlou a nití – jednoduše z látky vystříhejte kolečka či čtverečky, do středu položte dárek a ovažte stuhou, na kterou přidejte cedulku s číslem. Sáčky můžete pověsit na malý vánoční stromeček či větvičky nasbírané v lese. A je hotovo!

Látkový kapsář

Šikovné švadlenky mohou látku použít také na ušití krásného kapsáře. Přestože samotná výroba zabere trochu více času, odměnou vám bude neotřelý adventní kalendář, který vydrží celé roky. 

Co dát do adventního kalendáře vlastní výroby?

Fantazii se meze nekladou ani v obsahu adventního kalendáře. Vsadit můžete jak na klasiku v podobě sladkostí, tak drobné hračky či dílky skládačky. Radost dětem jistě udělají také omalovánky, výtvarné potřeby, či třeba samolepky s motivem oblíbené pohádky. Pánům může udělat radost například alkohol jako to má rumový kalendář a dámy potěší například kosmetika, čokoláda nebo svíčky.

Další inspirace na adventní kalendáře

Když se s tím nechcete dělat, tak si vyberte nejlepší adventní kalendář z naší nabídky.

Podobné příspěvky