Adventní kalendáře » Nejlepší LEGO Adventní kalendář

Nejlepší LEGO Adventní kalendář

Pokud se nějaké dvě věci těší opravdu nehynoucí oblíbenosti mezi dětmi i mnoha dospělými, jsou to bezpochyby vánoční svátky a stavebnice Lego. Proč je tedy neskloubit dohromady? Právě to napadlo i výrobce této populární stavebnice a výsledkem je LEGO  adventní kalendář s motivy (nejen) populárních filmů. Pokud zvažujete, že tento tento netradiční adventní kalendář vyzkoušíte letos i vy, přinášíme vám tipy na nejlepší LEGO kalendáře, které rozhodně stojí za investici.

Adventní kalendář LEGO Star Wars

Adv Kalendar Legostar Wars

Každé z 24 políček ukrývá LEGO minifigurku, LEGO figurku, sestavitelný model vozidla, zbraně nebo další doplňky. Jedno však mají všechny dárečky společné.

Cena do 700 Kč

Sága Star Wars si už od uvedení prvního z filmu v roce 1977 vysloužila miliony fanoušků po celém světě. Ať už nedáte dopustit na původní trilogii, nebo vás do vesmíru Star Wars vtáhl teprve nedávno vydaný seriál The Mandalorian, kterým je tento kalendář inspirován, bezpochyby si přijdete na své. 

Ve čtyřiadvaceti okénkách na vás totiž čekají postavy, vozidla i zbraně ze světa Star Wars. Těšit se můžete na sedm minifigurek (včetně Baby Yody) a jedenáct minimodelů vozidel, mezi kterými najdete například loď Razor Crest, imperiální transportér, stíhačky X-Wing a TIE. Balení obsahuje celkem 335 dílků, které zabaví jak děti, tak dospělé. Více o adventním kalendáři LEGO Star Wars.

Adventní kalendář LEGO Harry Potter

Adv Kalendar Lego Harry Potter

Za každými z 24 dvířek na vás čeká jiná hračka nebo figurka z filmové série Harry Potter. Zatímco se blíží velký den, mohou fanoušci zavzpomínat na vánoční scény z Bradavic – včetně velkolepého vánočního plesu!

Cena do 900 Kč

Když se řekne vánoční film, řada z nás si kromě tradiční Popelky vybaví právě tuto čarodějnickou ságu. Není proto divu, že jedním z nejpopulárnějších lego adventních kalendářů je LEGO Harry Potter

Za každým z čtyřiadvaceti okének se ukrývá jedna z hlavních postav či model z filmové série. Během čekání na Vánoce tak narazíte jak na Hermionu Grangerovou, Harryho Pottera a Rona Weasleyho, tak vedlejší postavy v podobě Padmy a Parvati Patilové a Cho Chanové. Kromě toho si můžete vlastnoručně sestavit miniaturní kočár z Krásnohůlek nebo jídelní stůl s ledovým zámkem, který znáte z bradavického vánočního plesu.

Adventní kalendář LEGO Friends

Adv Kalendar Lego Friends

Každé políčko překvapí novým sestavitelným modelem. Kalendář je plný roztomilých vánočních postav, které spadají do tří tematických částí: Emmin pokojíček, Santova dílna a zimní království.

Cena do 800 Kč

Zatímco LEGO Star Wars či Harry Potter potěší každého milovníka těchto populárních filmů bez ohledu na věk, adventní kalendář LEGO Friends vzbudí nadšení zejména u malých slečen. V kalendáři objeví postavy a modely z hned tří tematických částí, a to zimní království, Santova dílna a Emmin pokoj.

Ve čtyřiadvaceti okýnkách čeká na odhalení například minifigurky paní Santa Clausové Emmy  dvou elfů. Zábavu si užijete také se sestavitelným modelem tučňáka, skateboardem či katapultem střílejícím sněhové koule. 

Adventní kalendář Avengers

Adv Kalendar Lego Avengers

Kouzelný mix marvelovských dárků. Všech 24 políček kalendáře ukrývá dárek na každý den, se kterými se děti mohou prostavět prosincem až k Vánocům.

Cena do 700 Kč

Kdo neviděl Avengers, jako by nebyl! Tento superhrdinský film patří nejen k nejvýdělečnějším filmům posledních let, ale také má miliony oddaných fanoušků po celém světě. Pokud se mezi ně řadíte i vy, tenhle adventní kalendář vám rozhodně nesmí uniknout. 

Těšit se můžete na šest figurek nejoblíbenějších postav – Iron Mana, Black Widow, Spider-mana, Thora, Captain Marvel a legendárního Nicka Furyho. Nechybí ani sedmá figurka v podobě hlavního záporáka Thanose. Součástí kalendáře je například také celá řada doplňků, od věže Avengerů přes Quinjet a Helicarrier po Spider-manův dron. Ve čtyřiadvácátém políčku na vás navíc čeká překvapení ve formě nejmocnější zbraně celého Marvel univerza.

Jak funguje LEGO adventní kalendář?

Přestože se v okénkách LEGO kalendářů skrývají již sestavené figurky, rozhodně se nemusíte bát, že byste byli ochuzeni o zábavu při skládání. Celkově se totiž v každém adventním kalendáři skrývá více než 200 jednotlivých dílků, které můžete po otevření všech okének sestavit. Součástí kalendáře je navíc praktický návod k sestavení, díky kterému to bude opravdu hračka. 

A jakmile budete mít hotovo, je už jen na vás, zda se vrátíte do dětství a vytvoříte s LEGEM kreativní příběhy, či si figurky a sestavené modely pouze vystavíte na čestné místo na své poličce!