Adventní kalendáře » Nejlepší adventní kalendář alkohol » Nejlepší adventní kalendář whisky

Nejlepší adventní kalendář whisky

Patříte mezi milovníky whisky a zároveň rádi zkoušíte nové věci? Pak letos v prosinci vsaďte na adventní kalendář s whisky. Nejen, že si zkrátíte čekání na Vánoce, ale také si rozšíříte obzory v oblasti whisky. Je jen na vás, zda se rozhodnete pro adventní kalendář jedné značky, či raději degustační kalendář se vzorky z celého světa.

Pokud mezi velké přívržence tohoto zlatavého nápoje nepatříte vy, ale máte jeho milovníka ve svém okolí, může se jednat o skvělý dárek, kterým určitě nepohrdne. Aby však dárek skutečně potěšil, při výběru nejlepšího adventního kalendáře s whisky dbejte nejen na kvalitu, ale také oblíbenou značku obdarovaného. Pokud si nevíte rady, sázkou na jistotu bude opět již zmiňovaný degustační kalendář s rozmanitými vzorky z celého světa.

Whisky Kalendář 24×0,04l + 1x sklo

Kalendar Whisky Alkohol Cz

24 lahviček, které vás protáhnou světem nejlepších skotských a irských whisky. Pro náš Whisky Kalendář s nejzajímavějšími kousky pro aktuální rok.

Cena do 2500 Kč

Takovým kalendářem je například Whisky kalendář z dílny značky Alkohol.cz. Ve stylovém balení se za čtyřiadvaceti okénky skrývají vzorky whisky v lahvičkách o objemu 4 mililitry. Součástí setu je rovněž praktická sklenička na whisky.

A co vás čeká uvnitř? Přestože se obsah každoročně mění, připravit se můžete na rozmanité kousky ověnčené cenami i whisky z méně známých palíren, na které běžně nenarazíte či se obtížně shánějí. V adventním kalendáři z roku 2021 bychom našli například The Ardmore LEGACY Highland single malt s medovým aroma, desetiletou Glenfarclas whisky nasládlou po sherry, třikrát destilovanou irskou whiskey The Irishman single malt či hned dvanáctiletou skotskou whisky Loch Lomond Inchmurrin s čtyřiceti šesti procenty alkoholu.

Jack Daniel’s Whiskey kalendář 20×0,05l GB

Adventni Kalendar Jack Daniels

e whiskey kalendáři Jack Daniel’s pro rok 2021 najdete 20 okének s klasickými whiskey i specialitami typu Jack Daniel’s Single Barrel. K tomu další 4 překvapení.

Cena do 2500 Kč

Pokud patříte mezi milovníky Jacka Danielse, ve výběru nejspíš máte jasno – tento Jack Daniel’s Whisky adventní kalendář bude tou pravou volbou právě pro vás. S tímto kalendářem v elegantním černém balení s vánoční tématikou se úderem prvního prosince a otevřením prvního okénka naladíte na slavností vánoční atmosféru.

Uvnitř kalendáře najdeme celkem dvacet minilahviček o objemu 5 mililitrů, které obsahují jak naprostou klasiku, tak speciality typu Jack Daniel’s Single Barrel. Kromě vzorků whiskey si pro vás však Jack Daniel’s připravit hned čtyři překvapení. Dvě vám můžeme prozradit hned – kalendář obsahuje praktickou skleničku a hliníkovou odměru Single & Double Measure. Další dva dárky prozrazovat nebudeme, ať se máte na co těšit.

Degustační kalendář Gold Cock 24×0,02l 

Jelinek Gold Cock Whisky Kalendar

Užijte si dvojitou dávku legendární české whisky Gold Cock. Dárkový degustační kalendář vám dovolí ochutnat 12 single malt whisky ve dvojité dávce v sudové síle a každý druh taky v symbolické síle 49,2 %

Cena do 2500 Kč

Chtěli byste letos o vánočních svátcích zabrousit spíše do oblasti whisky z českých luhů a hájů? Pak si nadělte degustační kalendář českého výrobce Jelínek, ve kterém najdete dvojitou dávku legendární české whisky Gold Cock. Zároveň se jedná o výborný dárek pro všechny milovníky whisky z této vizovické palírny – obsahuje totiž kousky, které už běžně nezakoupíte. Součástí degustačního kalendáře je navíc poznámkový blok, do kterého si můžete zaznamenat všechny své připomínky k jednotlivým vzorkům, a stylová degustační sklenička Gold Cock. 

Za okénky kalendáře na vás čeká celkem dvacet čtyři lahviček whisky o objemu 2 mililitry, které obsahují výběr různých single malt whisky, a to jak v sudové síle, tak v symbolické síle 49,5 %, která odkazuje na lokaci palírny. Součástí vzorků jsou i starší whisky, například ročník 1995 či 1999.

Johnnie Walker Adventní Kalendář 12×0,05l 

Johnnie Walker Kalendar Whisky

12 krásných dní provoněných legendární skotskou whisky. V adventním kalendáři Johnnie Walker si vychutnáte 6 klasických blended whisky, každou hned dvakrát.

Cena do 1500 Kč

Whisky Johnnie Walker se bezpochyby řadí mezi klasiku. Není proto divu, že i tato značka každoročně vydává degustační adventní kalendář, se kterým si její skalní příznivci mohou zpříjemnit vánoční svátky. V balení se nachází poloviční množství vzorků, tedy celkem dvanáct, a je tak jen na vás, zda s degustací začnete až dvanáctého prosince, či nevydržíte a budete raději okénka otevírat obden.

A je se skutečně na co těšit. V prvé řadě kalendář zaujme stylovým designem, jehož zlaté detaily ladí s jantarovým nápojem uvnitř dvanácti lahviček o objemu 5 mililitrů. Adventní kalendář obsahuje od každého vzorku po dvou kouscích, konkrétně Johnnie Walker Red Label, Black Label, Double Black Label, Blue Label a Aged 18 Years. Tak na zdraví!