Adventní kalendáře » Nejlepší adventní kalendář pro ženy

Nejlepší adventní kalendář pro ženy

Snad každý z nás si v dětství krátil čekání na Vánoce pomocí čokoládového adventního kalendáře. Kde je však psáno, že se k tomuto oblíbenému vánočnímu zvyku nemůžeme vrátit i v dospělosti? Přestože většina žen ocení i klasický adventní kalendář s čokoládkami či pralinkami, k dostání je dnes opravdu nepřeberné množství kalendářů, které vykouzlí úsměv na tváři každé ženy. Tady najdete tipy na ty nejlepší adventní kalendáře pro ženy pro rok 2024.

Jak se v předvánočním čase lépe odvděčit všem důležitým ženám ve vašem životě, než dárkem v podobě stylového adventního kalendáře? Žádný strach, už dávno je pryč doba, kdy byly k sehnání pouze kalendáře se sladkostmi. V široké nabídce najdete kalendář, který obdarovaná žena skutečně ocení, ať už zvolíte kosmetický adventní kalendář či například kalendář se svíčkami. 

Kosmetický kalendář pro ženy

Která žena by nemilovala kvalitní pečující i dekorativní kosmetiku? Není proto divu, že nejširší nabídku adventních kalendářů pro ženy najdeme právě v oblasti kosmetiky. A je opravdu z čeho vybírat. Zvolit můžeme jak kalendáře, ve kterých se za každým z čtyřiadvaceti okének skrývá vzorek kosmetického produktu, tak variantu s pouze dvanácti okénky. Rozhodně nemusíte nad menším počtem produktů smutnit – poloviční verze obvykle nabízí větší balení produktů, které vydrží mnohem déle. 

Adventní kalendář
Douglas

Kosmeticky Kalendar Pdouglas Beauty Pro Zeny

Adventní kalendář
Nivea

Adventni Kalendar Nivea

Adventní kalendář
NYX

Nyx Super Stars Advent Calendar

Adventní kalendář
make-up

Adventni Kalendar Makeup

Při výběru kosmetického adventního kalendáře pro ženy dbejte na to, ať se obdarované trefíte do vkusu. V ideálním případě zvolte kalendář, který obsahuje její oblíbené značky, ať už se jedná o pečující kosmetiku, či dekorativní kosmetiku a make-up. Pokud vaše žena patří mezi milovnice dekorativní kosmetiky, krok vedle rozhodně neuděláte s kosmetickými adventními kalendáři, jako je například Giorgio Armani, který zakoupíte například v síti parfumerií Douglas. V případě, že obdarovaná naopak doslova žije péčí o pleť, vyplatí se sáhnout po kalendářích s kvalitní kosmetikou z lékárny, jako je Clinique.

Alkoholový adventní kalendář

Přestože alkoholové adventní kalendáře ocení zejména muži, ani řada žen nepohrdne sklenkou alkoholu. Při výběru kalendáře však dbejte na to, ať zvolíte takový alkohol, který obdarovaná skutečně ocení. Sázkou na jistotu jsou především adventní kalendáře s portským, případně také rumem či whisky. A pokud obdarovaná dokáže ocenit například pivo z produkce minipivovarů či dokonce zahraniční produkce, vsadit můžete na pivní kalendář. 

Rozhodně se nemusíte bát situace, že by daný alkohol náhodou dámě příliš nezachutnal – každý kalendář obsahuje celkem dvacet čtyři různých vzorků, mezi kterými si jistě najde svého oblíbence, ať už holduje spíše sladkým likérům či něčemu silnějšímu.

Adventní kalendář svíčky Yankee Candle

Svíčky k Vánocům neodmyslitelně patří. Není proto divu, že svou troškou do mlýna přispěla i světoznámá značka Yankee Candle. Ve čtyřiadvaceti okénkách kalendáře na vás čekají nejen voňavé votivní svíčky, ale také svíčky čajové či mnoho dalších doplňků v podobě elegantního zhášedla či nůžek na knoty. Sáhnout však můžete i po kompaktnější variantě s aromatickými čajovými svíčkami této značky. Ať se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, zcela jistě se setká s úspěchem.

Adventní kalendář
Advent Tower

Adventni Kalendar Yankee Candle Tower

Adventní kalendář
čajových svíček se svícnem

Yankee Candle Adventni Kalendar Caj Svicky Svicen

Adventní kalendář
Countdown to Christmas

Yankee Candle Countdown Christmas Vitivni Svicky

Adventní kalendář se šperky

Pokud si nevíte rady, jaký adventní kalendář by obdarovaná dáma ocenila nejvíce, chybu neuděláte adventním kalendářem se šperky. V každém okénku tak na ni bude namísto tradiční čokolády čekat šperk v podobě náušnic, řetízku či přívěsku. 

Zatímco v nižší cenové kategorii narazíte spíše na pozlacené šperky z chirurgické oceli či obecného kovu, u dražších se můžete těšit na kvalitní drahé kovy. Osvědčenou klasikou jsou například adventní kalendáře známé šperkařské značky Pandora, ve kterých se ukrývají oblíbené přívěsky této značky. 

Kolik dní má adventní kalendář?

Počet okének adventního kalendáře odpovídá počtu dní mezi prvním prosincem a Štědrým dnem, tedy dvacet čtyři. Setkat se však můžeme i s kalendáři, které mají okének méně (nejčastěji dvanáct), a to především v případě větších či dražších předmětů, které se skrývají uvnitř. Je už pak jen na vás, zda se rozhodnete okénka otevíral obden, či vydržíte až do dvanáctého prosince.

Co by může obsahovat adventní kalendář pro ženy?

Výběr kalendářů pro ženy je opravdu široký. Kromě klasickým kalendářů s čokoládou či pralinkami můžeme zakoupit také adventní kalendář se šperky či s pečující i dekorativní kosmetickou. Vyzkoušet však můžete také degustační kalendáře s vínem, rumem, whisky či dokonce pivem. Pokud obdarovaná spíše než alkoholu dává přednost nealku, skvělou volbou bude adventní kalendář s výběrovými odrůdami čajů či kvalitní kávou.

Kde můžu koupit adventní kalendář pro ženy?

Adventní kalendáře pro ženy jsou k dostání především na nejrůznějších e-shopech, samozřejmě s ohledem na jejich zaměření. Zatímco kalendáře se šperky zakoupíte v internetových klenotnictvích, kosmetické kalendáře nalezenete na e-shopech s kosmetikou a online parfumeriích. Řadu značek však lze zakoupit i v kamenných prodejnách, například v již zmiňované síti parfumerií Douglas, je však potřeba počítat s o něco vyšší cenou.

Kolik stojí adventní kalendář pro ženy?

Cena adventního kalendáře se odvíjí zejména od jeho obsahu. Pokud sáhnete po luxusní značce kosmetiky, je potřeba počítat s cenou nad pět tisíc, u běžných značek typu Nivea, Revolution či Catrice cena začíná na několika stech korunách. Podobnou cenu můžete očekávat také u kalendářů se šperky z obecného kovu či s alkoholem. Nejdražší variantou jsou zejména adventní kalendáři se šperky z pravého zlata.

Na co si dát pozor u adventního kalendáře pro ženy?

Hlavním kritériem by při výběru kalendáře měly být kromě vašeho rozpočtu, který jste si pro investici do kalendáře stanovili, také zájmy a koníčky obdarované. Zejména v případě kosmetiky berte v potaz také preferenci určitých značek či produktů – pokud se obdarovaná dáma příliš nelíčí, radost jí spíše než dekorativní kosmetikou uděláte tou pečující.