Adventní kalendáře » Nejlepší adventní kalendář alkohol » Nejlepší rumový adventní kalendář

Nejlepší rumový adventní kalendář

Rum bezpochyby k Vánocům patří – nemusí se však jednat pouze o přísadu vaječného koňaku či cukroví. Pokud patříte mezi milovníky kvalitního (nejen) karibského rumu a rádi zkoušíte nové věci, vraťte se letošní advent do dětství s dospělejší variantou adventního kalendáře, ve kterém na vás místo tradiční čokolády budou čekat degustační vzorky v rumovém adventním kalendáři 2024.

Nabídka je opravdu široká – vybírat můžete jak z kalendářů s výběrem oblíbených i méně známých značek, tak z kalendářů z dílny pouze jediné destilerie. A pokud sami rumu příliš neholdujete, může se naopak jednat o skvělý předvánoční dárek pro případné milovníky rumu ve vašem okolí. 

Rumový kalendář 2024 – 24 Days of Rum

Rumovy Kalendar

Jako každý rok, i letos dali dánští rumoví experti 1423.dk dohromady 24 vzorků parádních rumů. Zabalili je do krásné krabice, přidali 2 degustační skleničky a bločky na poznámky.

Cena do 2000 Kč

Chcete si pořídit rumový adventní kalendář, ve kterém najdete vzorky rumů doslova z celého světa? Trefou do černého je degustační set 24 Days of Rum, který dali dohromady rumoví profíci ze skupiny 1423. A co od tohoto rumového kalendáře můžete očekávat se dozvíte zde?

V prvé řadě se můžete těšit na opravdu stylový design, který mezi vánoční výzdobou rozhodně nezapadne. Uvnitř kalendáře najdeme kromě čtyřiadvaceti vzorků rumu v malých lahvičkách o objemu 20 mililitrů také dvě degustační skleničky. Rum ze sady můžete samozřejmě degustovat kdykoliv během roku, čtyřiadvacítka však přímo vybízí k tomu, abychom začali hezky poctivě prvního prosince.

Co se týká obsažených rumů, na které se můžete těšit, připravte se jak na suché či sladké rumy, tak rumy z melasy nebo agricole rumy. 

Součástí kalendáře jsou samozřejmě také brožury, ve kterých se dočtete o obsažených rumech vše potřebné, od vůně a chuti po rok výroby či procentuální obsah alkoholu. Výrobci kalendáře navíc každoročně s úderem prvního prosince spouštějí web 24daysofrum.com, na kterém k danému “rumu dne” dohledáte například historii značky a nejrůznější zajímavosti. Zároveň můžete shlédnout prezentační videa jednotlivých výrobců. Celý degustační zážitek se tak posouvá na další, interaktivní úroveň.

A. H. Riise rumový kalendář

A H Riise Rumovy Kalendar

A.H.Riise rumový kalendář pro rok 2021 vám přináší absolutní rozmanitost vůní a chutí ve 24 degustačních lahvičkách. Ochutnejte rumy, které byste jinak jen těžko získali.

Cena do 2000 Kč

Pokud byste namísto cesty kolem světa chtěli raději co nejpodrobněji poznat sortiment jediné palírny, sáhnout můžete po rumovém kalendáři značky A. H. Riise. Degustační set i v tomto případě obsahuje čtyřiadvacet lahviček, kterými si ukrátíte čekání na vánoční svátky.

Tento set potěší nejen milovníky kvalitního rumu, ale také stylového designu. Adventní kalendář má totiž opravdu netradiční podobu – rozevíratelné krabice ve tvaru zažloutlé knihy vázané v kůži, která vzdává hold profesi zakladatele této značky, Albertu Heinrichu Riiseovi, který byl profesí lékárníkem. Z vnitřní strany kalendář zdobí autentické fotografie původní výrobny na Apothecary Hall na ostrově sv. Tomáš, které doplňují zajímavosti o výrobním procesu či historii značky.

Uvnitř kalendáře se ukrývají degustační vzorky o objemu 0,2 mililitrů, tedy tak akorát ve velikosti malého panáčka. Co se týká samotných rumů, mezi vzorky najdeme například tradiční A. H. Riise Family Reserve, A. H. Riise Non Plus Ultra Black Edition nebo vánoční A. H. Riise XO Christmas Edition. Kromě rumů A. H. Riise však v kalendáři narazíte také na pět rumů z destilerie příbuzné značky Santos Dumont.