Adventní kalendáře » Nejlepší adventní kalendář pro muže

Nejlepší adventní kalendář pro muže

Adventni Kalendare Pro Muze

Když se řekne adventní kalendář, většina z nás si vybaví papírový kalendář s malými čokoládkami, které dětem zkracují čekání na Vánoce. A přestože se říká, že v každém muži je skryto malé dítě, v dospělosti asi čokoláda příliš nadšení nevzbudí. To však neznamená, že bychom měli přenechat naši oblíbenou vánoční tradici mladším ročníkům – pokud chcete zažít ono příjemné “těšení se” na otevření dalšího okénka, přichází čas vyzkoušet adventní kalendář pro muže. Tady najdete tipy na ty nejlepší adventní kalendáře pro muže pro rok 2024.

Alkoholový adventní kalendář

Asi jen málokterý muž pohrdne dobrým alkoholem. Ať už tedy váš manžel patří mezi opravdové znalce, či jen čas od času rád okoštuje sklenku kvalitního alkoholu, alkoholový adventní kalendář rozhodně nebude krokem vedle.

Whisky Kalendář

Kalendar Whisky Alkohol Cz

Whisky kalendář už bohužel došel, ale nahrazuje ho whisky předplatné, kde najdete vzorky prémiových whisky.

Nabídka je vskutku široká. Na své si přijdou jak milovníci whisky, tak například rumu. Ochuzení nebudou ani pánové, kteří nedají dopustit na dobré víno či pivo. A dobrou zprávu máme i pro všechny, kteří si rádi dopřejí panáčka slivovice – k dostání jsou i degustační adventní kalendáře s pravou českou slivovicí. 

A jak takový alkoholový adventní kalendář vlastně vypadá? V každém okénku se namísto klasické čokolády skrývá vzorek alkoholu, obvykle o objemu od 0,2 do 0,4 mililitru. Každý den tak na majitele kalendáře čeká nový typ, značka či odrůda alkoholu. Nechybí samozřejmě podrobný popis s údaji o procentuálním obsahu alkoholu, zemi původu či výrobci. Při degustování tak můžete narazit na zajímavý alkohol, který byste běžně nevyzkoušeli!

Bedna Pro Whiskare

Tohle není adventní kalendář, ale jsou to tematické bedny s dárky. Například tahle na obrázku je bedna pro whiskaře, ale mají také bedny pro pivaře, gurmány a podobně. Celý ten set překvapení je zabalený ve stylové dřevěné bedně. Koukněte na to sami.

Cena od 1600 Kč

Adventní kalendář pro masožravce

Susene Maso Kalendar

Adventní kalendář složený ze 24 různých druhů sušeného masa po 20 g od českých i zahraničních výrobců. Pro masožravce MASOHERE nadchne všechny milovníky masa. Ti se tak každý den v adventním čase mohou těšit na pečlivě vybrané sušené maso od českých i zahraničních výrobců.

Cena do 1600 Kč

Neholduje váš muž alkoholu, ale spíše ocení dobré a kvalitní sušené maso? Sázkou na jistotu bude adventní kalendář pro masožravce, ve kterém najdeme čtyřiadvacet balíčků jako stvořených pro milovníky masa. 

Těšit se mohou na celou řadu sušeného masa s různými příchutěmi z kuchyně jak českých, tak zahraničních výrobců. Kromě tradičního česneku či pepře tak ochutnají například jerky a biltong s exotickou příchutí citronové trávy. Nejen, že si tak pochutnají na nových neotřelých příchutích, které dosud nevyzkoušeli, ale třeba právě díky adventnímu kalendáři objeví značku sušeného masa, na kterou už nedají dopustit.

Kosmetický kalendář pro muže

Asi se shodneme, že kvalitní kosmetika už rozhodně není pouze doménou žen. Toho si všimla i řada kosmetických značek, které stále více rozšiřují svou nabídku produktů pro muže. Není proto asi s podivem, že jedním z nejčastějších typů adventních kalendářů pro muže jsou právě ty s pečující kosmetikou

Adventní kalendář
Douglas

Kosmeticky Kalendar Pro Muze Douglas

Vousatý adventní kalendář pro vousáče

Vousaty Kalendar

Adventní kalendář
Yankee Candle

Adventni Kalendar Yankee Candle Tower

Pokud nekupujete kalendář pro sebe, ale pro svému muže či tatínka, možná si kladete otázku, zda hned čtyřiadvacet kousků kosmetiky využije – kosmetická polička pánů bývá přeci jen o něco skromnější než ta dámská. Můžeme vás však ujistit, že se není čeho bát. V adventním kalendáři totiž nalezneme opravdu rozmanité množství produktů, a to jak k péči o pleť, tak například také vousy či vlasy, což bezpochyby ocení každý muž. Alternativou může rovněž být kalendář s polovičním množstvím okének.

V okýnkách kalendáře naleznete i praktické produkty, které se rozhodně neztratí ani v případě, že je pro daného muže pečující kosmetika tak trochu španělskou vesnicí – příkladem může být deodorant, čistič brýlí či praktický hřebínek.

A v neposlední řadě je třeba dodat, že kosmetické kalendáře pro muže ocení zejména nadšení cestovatelé; jelikož zpravidla obsahuje produkty o objemu do 100 mililitrů, mohou si je při cestách letadlem přibalit do příručního zavazadla.

Adventní kalendáře s nářadím

Kalendář s nářadím HAZET SantaTools 

Hazetkalendar S Naradim

Kalendář s profesionálním ručním nářadím Wera

Wera Kalendar S Rucnim Naradim

PARKSIDE Adventní kalendář s nářadím Lidl

Parkside.adventni Kalendar S Naradim Lidl

Proč si neudělat radost ještě před Vánoci? Ať už vy nebo někdo ve vašem okolí patří mezi zručné kutily, letos přišel čas přenechat klasický čokoládový kalendář dětem a pořídit si jeho praktičtější variantu, která potěší každého muže. Jedná se o skvělý a kreativní dárek nejen pro vás či vaše blízké, ale například také přítele, kolegy či zaměstnance.

Kolik dní má adventní kalendář?

Podobně jako klasické čokoládové kalendáře mají i adventní kalendáře pro muže zpravidla čtyřiadvacet okének, které otevíráme každý den až do Štědrého dne. Setkat se však můžeme i s kalendáři, které mají pouze dvanáct okének – zpravidla se jedná o kalendáře s objemnějšími a celkově většími produkty. U těchto kalendářů se můžeme buď rozhodnout pro otevírání okének obden, nebo začít s otevíráním 12.12. Jelikož je však adventní kalendář pro muže častým vánočním dárkem, mnoho obdarovaných si otevíráním okének vyplní například období mezi Štědrým dnem a Silvestrem či Novým rokem. 

Co může obsahovat adventní kalendář pro muže?

Jak jsme již konstatovali v úvodu, v případě adventních kalendářů se fantazii meze skutečně nekladou. Zakoupit můžeme jak kalendáře s alkoholem, kosmetikou, nářadím či pochutinami, tak například s Legem či akčními figurkami k populárním filmům, jako je Marvel, DC, Harry Potter či Pán prstenů, které potěší každého nadšeného sběratele. A pokud váš muž patří mezi nadšené kuchaře, radost mu jistě udělá například adventní kalendář s různými odrůdami pálivých čili papriček.

Kde můžu koupit adventní kalendář pro muže?

Obecně lze adventní kalendáře dohledat na internetu, vždy však záleží primárně na tom, pro jaký kalendář jste se rozhodli. Zatímco kosmetické kalendáře seženete ve většině kamenných prodejen či e-shopů zaměřených na dekorativní a pečující kosmetiku, alkoholové kalendáře objevíme zejména v nabídce e-shopů s alkoholem. Adventní kalendář pro masožravce zase nabízí český výrobce sušeného masa na svém e-shopu.

Kolik stojí adventní kalendář pro muže?

Při nákupu adventního kalendáře pro muže je logicky potřeba počítat s o poznání vyšší cenou, než na jakou jsme zvyklí u klasických kalendářů se sladkostmi. Cena se odvíjí primárně od obsahu a počtu okének. Zatímco některé kosmetické kalendáře zakoupíme od pár stovek, u alkoholových kalendářů či kalendářů s delikatesami je potřeba počítat s cenou kolem 2 000 Kč. Na tuto cenu se musíme připravit také u adventních kalendářů s Legem či akčními figurkami.

Na co si dát pozor u adventního kalendáře pro muže?

V prvé nezapomeňte zvážit, jaký typ kalendáře udělá obdarovanému největší radost – stačí se podívat na to, jaké mé záliby a koníčky. Následně se rozhodněte, jakou částku chcete do kalendáře investovat. Pokud se vám zdá cena kalendářů příliš vysoká, sáhnout můžete po produktech s polovičním množstvím okének.

Od let našeho dětství se totiž trh s adventními kalendáři značně rozrostl; sehnat můžeme nejen kalendáře s nejrůznějšími delikatesami, jako jsou kvalitní uzeniny či sýry, ale také například s pečující kosmetikou pro pleť i vousy. Na své si přijdou také milovníci dobrého alkoholu, ať už patří mezi zapálené pivaře, či si raději dopřejí něco ostřejšího. Obrovská nabídka adventních kalendářů pro muže je jednoznačně důkazem, že fantazii se meze rozhodně nekladou.

Ať už tedy zvažujete koupi adventního kalendáře pro sebe, nebo pro muže ve svém okolí, přinášíme vám tipy na adventní kalendáře pro muže, které zaručeně potěší. A aby se adventní kalendář opravdu setkal s úspěchem, máme pro vás také několik rad, na co si dát při výběru pozor.